Mniej znany model, ale kryjący w sobie spore możliwości (napęd CDM4/19, DAC – TDA1543), zbudowany na bazie Philipsów (dokładny opis modyfikacji w zakładce Philips CD 610).
Obudowa typu midi, o szerokości 36cm. Ładny, bursztynowy wyświetlacz.
Wnętrze – dokładnie Philips, nawet jest to napisane:
Poniżej, ten sam widok, już po modyfikacjach. Widać dodane kondensatory, tzw. baypassy (WIMA), osobny stabilizator 5V dla DAC, układ przełączenia w tryb Non Oversampling.
Powyżej, fotografia wnętrza, na której widać sporo zmian: nowe kondensatory w zasilaczu (Philips, Panasonic FC), w zasilaniu DAC i OPA (pod które zamontowano podstawki precyzyjne, wzmacniacz słuchawkowy – wyjęty, a złącze odłączone), nowe OPA (Burr Brown 2134), nowe kondensatory wyjściowe – bipolarne Nichicon Muse i podłączenie digi out.
Na płycie głównej znajdują się wolne miejsca na stabilizatory +15 i -15V, oraz dodatkowe pojemności (za stabilizatorami). Wystarczy usunąć zwory (SMD) oznaczone na schemacie jako 3849 i 3850 by można je wstawić. Niestety, należy dokładnie zmierzyć napięcia na kondensatorach 2703 i 2713 ( dwa razy po 470uF), najczęściej są w granicach 15V, a to oznacza, że są za niskie dla poprawnego działania układów 7815 i 7915 (wymagają one ok. 18V na wejściu). Możemy wstawić tu stabilizatory na 10V i skorygować wartość rezystorów 3659 (przy DAC) oraz 3665 i 3666 (przy wzmacniaczach operacyjnych).
Z wyjścia (nóżka nr 14) układu SAA7220, zgodnie z zaleceniami producenta (patrz: datasheet, str. 17), pobrano sygnał cyfrowy, który podłączono do zainstalowanego na tylnej ścianie odtwarzacza gniazda. W ten sposób mamy coaxialne wyjście „digi out”, które umożliwia wykorzystanie odtwarzacza jako transportu.
Poniżej, odsłuch z wykorzystaniem wyjścia digital out podłączonego do świetnego DAC firmy Arcam (również zmodyfikowanego – opis wkrótce).
Podobnie jak Philipsy, odtwarzacz po modyfikacjach pokazał pełnię swoich możliwości:
detaliczność, piękną stereofonię i dynamikę.